Zimowe szaleństwa bez polisy ani rusz…

Wybierając się na wyjazd zimowy nie zapominajcie o polisie KOSZTÓW LECZENIA  , w Polsce zostanie nam udzielona pomoc medyczna za darmo ale za granicą ,za wszystko trzeba PŁACIĆ i to często dziesiątki tysięcy złotych.

narty

Spis treści:

  1. Słowem wstępu
  2. Na co trzeba uważać kupując polisę…
  3. Minimalne sumy ubezpieczenia
  4. Wybór zakresu polisy oraz opis umów

Słowem wstępu

 

Ubezpieczenie wyjazdu oraz uprawianie  sportów zimowych wysokiego ryzyka( narty, snowboard i inne odmiany sportów zimowych)  to zakres który powinniśmy posiadać wyjeżdżając na zimowe szaleństwo. Nie powinniśmy jechać na narty z prostą polisą turystyczną,która nie uwzględnia ryzyka sportów zimowych. Często niestety spotyka się klientów, którzy są wprowadzani w błąd przez nieuczciwych pośredników,którzy sprzedają im polisy turystyczne bez zwiększonego ryzyka spowodowanego celem podróży np. uprawianie narciarstwa . Zawsze proście o wskazanie takiej adnotacji na polisie !!

 

Na co trzeba uważać kupując polisę

Spotykam się z opiniami klientów, że towarzystwo ubezpieczeniowe ich oszukało. Jednak po dokładniejszym przyjrzeniu się sprawie okazuje się ,że zostali oszukani przez nieuczciwego pośrednika, który sprzedawała polisę, nie informując klienta o odpowiednim doborze warunków polisy.

Pamiętajmy również o odpowiednim doborze sum ubezpieczenia, gdyż  suma ubezpieczenia 20 000 zł Kosztów Leczenia na wyjazd zimowy to po prostu „brakuje mi słów aby to opisać” żenada i pewne kłopoty w razie wypadku.

helikopter

 

Dobrze skonstruowana polisa wraz z odpowiednimi sumami ubezpieczenia oraz zakresem powinna odpowiednio chronić klienta. Bardzo dobrze skrojona polisa nie musi kosztować dużo, czasami różnice w cenie są znikome a zakres odpowiednio większy, ale jeżeli osoba sprzedająca polisę jest od początku uczona, że jest sprzedawcą a nie doradcą to tak się dzieje.

 

 

koszty leczenia

Zastanówmy się czy polisa na niską sumę np .20 000 zł –40 000 zł wystarczy?  Czasami słyszę a po co MI większa SU ?

 

Klient twierdzi, że to wystarczy.

 

Oczywiście, że wystarczy jeżeli nie nastąpi zdarzenie ubezpieczeniowe , ale czy wystarczy w przypadku zachorowania albo wypadku ?

 

W tabeli kilka rzeczywistych przykładów ,proszę pamiętajcie to , że w POLSCE służba zdrowia jest za darmo nie znaczy ,że ta pomoc nic nie kosztuje. Leczenie to ogromne kwoty pieniędzy, przynajmniej dla MNIE a dla Ciebie ?? Stać Cię nie mieć dobrej polisy ??

 

 

Wybór zakresu polisy oraz opis umów

Wybór sumy ubezpieczenia oczywiście należy do klienta, ale już przedstawienie zakresu polisy leży w gestii DORADCY UBEZPIECZENIOWEGO, jeżeli klient nie będzie miał odpowiednich informacji to sam nie wybierze odpowiedniego zakresu, chyba że już wcześniej posiadał odpowiednio skrojoną polisę.

 

Zapraszam do szybkiej lektury  Ubezpieczenie turystyczne na wakacje i nie tylko ! obowiązkowa pozycja dla ,każdego !!