Archiwum kategorii: OC AC Komunikacyjne

Co wpływa na składkę ubezpieczenia OC ? 10 czynników…..

Każdy kto posiada samochód co roku musi wykupić obowiązkową polisę OC Odpowiedzialności Cywilnej. Niestety jest tak ,że co roku zastanawiamy się dlaczego jest drożej zapraszam do małej lektury skąd biorą się parametry wyceny naszej polisy….   Spis treści: 10 czynników wpływających na cenę polisy OC Skąd biorą się różnice w cenach polis Czy warto szukać… Czytaj dalej »

Droga do odszkodowania z OC sprawcy kolizji – szkoda rzeczowa

No dobrze, stało się jesteśmy poszkodowani w wyniku kolizji, wypadku . Sprawca jest i przyznał się do winy i co dalej, gdzie dzwonić jak to będzie wyglądało ? W tym wpisie skupimy się tylko albo aż na szkodzie rzeczowej czyli uszkodzeniach samochodu. W jednym z kolejnych wpisów przybliżę kwestię odszkodowania, za szkody na zdrowiu i życiu uczestników… Czytaj dalej »

Co zrobić i jak się zachować po kolizji/wypadku ?

Na dworze aura jest jaka jest ,ale tak naprawdę nie ma to większego znaczenia, gdyż do kolizji i wypadków dochodzi codziennie przez okrągły rok.   Czy wiecie co robić po zdarzeniu drogowym jak się zachować i co zrobić ? Zapraszam do małego poradnika…   Spis treści: 1) Małe wprowadzenie 2) Kolizja/wypadek i co dalej 3) Określenie… Czytaj dalej »

Cena ubezpieczenia OC komunikacyjnego rośnie i nadal będzie rosła !

  Osoby ,które mają samochód raz w roku muszą przygotować się do wydatku,którym jest polisa OC . Cena polis rośnie i będzie rosnąć, zastanawialiście się co jest tego przyczyną ? Postaram się to trochę naświetlić.   Spis treści: Słowem wstępu Zalecenia KNF Podatek bankowy/ubezpieczeniowy Podatek Religi Większe odszkodowania Dla kogo drogo i dla kogo drożej  … Czytaj dalej »

Ogumienie samochodu a szkoda i wypłata odszkodowania…

Jak zapewne wszyscy wiecie albo i nie, w Polsce na dzień  30.10.2015 nie ma obowiązku zmiany opon na zimowe i na letnie w zależności od pory roku.   Spis treści: Małe wprowadzenie Konsekwencje ubezpieczeniowe Bezpieczeństwo nasze i najbliższych     Małe wprowadzenie Tak jak już wspomniałem w Polsce nie ma obowiązku zmiany opon czy to… Czytaj dalej »