Szkoło szkoło jak się masz polisa NNW o co chodzi ??

Chcesz chronić swoich najbliższych przed niebezpieczeństwem, ale nie jesteś w stanie wszystkiego przewidzieć Z pomocą w pewnym stopniu przychodzi polisa NNW Następstw Nieszczęścliwych wypadków. Polska jest jedynym krajem gdzie blisko 100% uczniów ma taką polisę jest to ewenement na skalę Światową.

Spis treści

 • Czym jest polisa NNWgrafika
 • Czy jest to polisa obowiązkowa bo w szkole mówili
 • Polisę NNW można rozszerzyć o dodatkowe świadczenia…
 • Na co zwrócić uwagę przy wyborze

 

Czym jest polisa NNW

Polisa NNW , chroni osobę ubezpieczoną wskazaną w polisie od następstw nieszczęśliwych wypadków!!!

Jest to ubezpieczenie ,które w swoim zakresie zawiera np.sumę ubezpieczenia NNW na poziomie  10 000 zł  gdzie za następstwa nieszczęśliwych wypadków takie jak urazy złamania ,skręcenia ,zwichnięcia i inne zdarzenia wymienione w polisie bądź owu otrzymujemy odszkodowanie z tytułu takiego zdarzenia ubezpieczeniowego.  Jest tu przyznawany tzw. procentowy uszczerbek na zdrowiu .

Przykład Suma ubezpieczenia 10 000 zł , dziecko złamało rękę ,lekarz orzecznik na podstawie TABELI procentowego uszczerbku na zdrowiu przyznaje 3 % uszczerbek na zdrowiu czyli otrzymujemy 300 zł .

 

Polisę NNW można rozszerzyć o dodatkowe świadczenia…

-zwrot kosztów leczenia po urazie  (specjalistyczne badania dodatkowe konsultacje lekarskie )

 

-transport medyczny   ( po urazie może być potrzebna wizyta kontrolna trzeba się jakoś dostać do lekarza i te koszty może pokryć polisa czasami potrzebna może być karetka a to są już koszty )

 

-wizyt lekarnnw1skie i badania  ( a może tak lekarz przyjedzie do domu zmieni opatrunek czy Twoja polisa obejmuję takie świadczenie ?)

 

-zakupu leków (  leki opatrunki sprzęt rehabilitacyjny to może być pokryte z polisy NNW )

 

-rehabilitacje ( zabiegi rehabilitacyjne pokryte z polisy to jest bardzo ważna sprawa żeby odzyskać pełną władzę ruchową niejednokrotnie są NIEZBĘDNE )

 

-świadczenie za pobyt w szpitalu czy zasiłek dzienny w razie zwolnienia lekarskiego. ( jest to dodatkowe świadczenie wypłacane z polisy za każdy dzień pobytu w szpitalu związany z nieszczęśliwym wypadkiem )

 

Czy jest to polisa obowiązkowa bo w szkole mówili

Ubezpieczenie NNW w żadnym wypadku nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym ,nikt nie może żądać w szkole od nas ,żeby ubezpieczyć dziecko, co więcej nawet nie musimy w SZKOLE okazywać polisy jeżeli indywidualnie kupiliśmy taka polisę dla naszej pociechy w dowolnie wybranym TU.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborzeplaster

  • czy polisa działa przez 24h 365 dni w roku, gdyż zdarzają się polisy z zakresem ochrony tylko w drodze do z i na terenie szkoły i tyle a co po szkole ?
  • przed zawarciem polisy poproście o dokładny wykaz zakresu ubezpieczenia + TABELA procentowego uszczerbku na zdrowiu to na jej podstawie będzie przyznawane odszkodowanie za ewentualne urazy naszej pociechy pociech
  • czy nasza pociecha chodzi do szkoły sportowej lub po szkole bierze udział w jakiś zajęciach sportowych bądź uczęszcza do jakiegoś klubu , standardowa polisa może wyłączać ochronę w takich przypadkach dopytaj KONIECZNIE
  • CZY POLISA DZIAŁA NA TERENIE polski czy też za granicą ?
  • czy w ramach ubezpieczenia przysługują nam dodatkowe świadczenia takie jak zwrot kosztów zakupu medykamentów opatrunków itp.
  • jeżeli już wybrałeś  zawsze musisz dostać OWU+ POLISĘ  + TABELE PROCENTOWEGO USZCZERBKU NA ZDROWIU która dotyczy ubezpieczenia dziecka bądź Ciebie

Czy wiesz ,że za 3 miesięczne odsetki jakie możesz otrzymać  na lokacie w Idea Bank spokojnie opłacisz dziecku Polisę NNW

 

 

W kolejnym wpisie powiem o równie ważnej a według MNIE nawet ważniejszej ochronie jaką daje polisa Odpowiedzialności Cywilnej w Życiu Prywatnym….

Proszę o wasze komentarze i pytania, chętnie odpowiem