Drogie OC dla młodego kierowcy ale czy zawsze tak musi być ??

 

Cześć,

 

Pierwszy raz spotkałem się z tym jak sam, kilka ładnych lat temu kupowałem swoje pierwsze ubezpieczenie OC . Wiem jak to jest płacić dużo, a nikt mi nie doradził co mogę z tym zrobić !!

 

Kilka prostych wskazówek:

 

1) Nigdy nie decyduj sie na pierwszą lepszą ofertę wiem wiem banał ale jednak…

 

2) Zanim kupisz auto dowiedz się ile wstępnie będzie kosztowało ubezpieczenie, krąży mit jak Cię stać np. na BMW to i na ubezpieczenie, dam mały przykład BMW e36 cena zakupu 4000 zł cena polisy dla 20 latka 2500 zł, dalej Cię stać jeżeli tak, to się Cieszę ale żeby nie było ostrzegałem, cena OC wynika z wielu czynników zanim kupisz DOWIEDZ się ile kosztuje polisa.

 

3) Jeżeli masz w najbliższej rodzinie osoby ,które maja wysokie zniżki porozmawiaj z nimi, żeby zgodzili się zostać współwłascicielami twojego samochdu to diametralnie obniży koszt polisy, sprawdź porszę 🙂 Wystarczy oczywiście jedna osoba.

 

4) Na rynku funkcjonują TU  ,które maja dedykowaną ofertę dla młodych kierowców może warto spróbować

 

5) Dopytaj w danym TU czy mając inne ubezpieczenie w danej firmie możesz liczyć na jakiś upust . PYTAJ !  Jeżeli nie zapytasz możesz nie dostać z reguły nie dostaniesz …

 

6) Kalkuluj na spokojnie często najbardziej atrakcyjna oferta w płatności jednorazowej może się okazać niekorzystna jeżeli zależy Ci na rozbiciu na raty ,czasami są wysokie zwyżki za kilka rat…

 

7) Ostatni punkt mógłby być pierwszy na liście, warto kupić bądź stąć się współwłaścicielem motoroweru ,motocykla czy na chwilę obecną nawet przyczepki.

 

PO CO ??

 

a) Nabywasz zniżki będąc jego współwłaścicielem/właścicielemgrafika ile mam ziżki !!!

 

b) Działa to nawet jeżeli nie mamy uprawnień do prowadzenia pojazdów.

 

c) Możesz nabywać zniżki nawet mając kilka/kilkanaście lat.

 

d) Dzięki temu kiedy kupisz samochód masz historię ubezpieczeniową = niższa cena za OC. Każde TU bierze informacje o histori ubezpieczeniowej klienta z UFG a TY już ją będziesz miał/miała.

 

Dlaczego podałem w/w typy pojazdów bo dla nich jest bardzo tanie OC ,czasami tylko kilkadziesiąt złotych w skali roku .

 

Jeżeli macie jakieś pytania piszcie, chętnie odpowiem albo postaram się podpowiedzieć co zrobić w tematyce UbezpieczeŃ…

 

Proszę o wasze komentarze i pytania, chętnie odpowiem