Archiwum kategorii: UBEZPIECZENIA

Najczęściej popełniane błędy przy wznowieniu Ubezpieczenia/Polisy

Wiele osób, zdaje sobie sprawę ,że zawarcie ubezpieczenia to bardzo ważna sprawa ale równie ważne jest coroczne omówienie odnowienia polisy. Jest kilka kwestii na , które chciałbym zwrócić waszą uwagę zapraszam do lektury.   Spis treści Wprowadzenie 10 najczęściej popełnianych błędów popełnianych przy wznowieniu ubezpieczenia Podsumowanie     WPROWADZENIE   Jak ważne jest odnowienie polisy dla… Czytaj dalej »

Obowiązki właściciela nieruchomości /PRAWO/ Konsekwencje ubezpieczeniowe

  Czy wiedzieliście ,że w związku z posiadaniem nieruchomości mieszkania /domu macie wynikające jasno z przepisów prawa budowlanego obowiązki ,których nieprzestrzeganie przy szkodzie może skutkować odmową wypłaty odszkodowania.   Spis treści:   Słowem wstępu Obowiązki właściciela budynku prywatnego wynikające z przepisów prawa budowlanego Konsekwencje ubezpieczeniowe   Słowem wstępu Przeczytać ten wpis powinni szczególnie właściciele domów… Czytaj dalej »

Ubezpieczasz siebie czy bank ? Ubezpieczenie nieruchomości w banku

Każdy kto miał styczność z bankiem i potrzebował skorzystać z kredytu hipotecznego został postawiony przed ciężkim zadaniem , wykazanie zdolności kredytowej spełnienie szeregu wymogów postawionych przez bank, żeby otrzymać kredyt na wymarzone mieszkanie bądź dom. Chciałbym opisać jeden z wymogów jakim jest ubezpieczenie nieruchomości na którą zaciągamy kredyt = warunek konieczny do jego otrzymania .… Czytaj dalej »

Jak przygotować się do ubezpieczenia wyposażenia mieszkania lub domu !?

Na wstępie jeżeli chcesz w 100% zrozumieć o czym pisze w  tym wpisie zachęcam do szybkiej lektury pojęć i definicji pojawiających się w ubezpieczeniach https://www.jaksiedobrzeubezpieczyc.pl/pojeciadefinicje-pojawiajace-sie-w-ubezpieczeniach-ktore-musisz-znac . Spis treści: Powszechne rodzaje polis ubezpieczenia majątku prywatnego Przygotowanie do spotkania z agentem ubezpieczeniowym Spotkanie z agentem i zawarcie polisy Ile to wszystko kosztuje przykład… Podsumowanie   Na rynku… Czytaj dalej »