Na co zwrócić uwagę wybierając OC ? 10 praktycznych porad…

Cześć,

Co chcielibyście WIEDZIEĆ o ubezpieczeniach ??

Na co zwrócić uwagę wybierając OC ? 10  praktycznych porad….

Jak zaoszczędzić wybierając właściwą polisę…

No to zaczynamy 10 porad dla każdegozaoszczedzic

1) 99% klientów patrzy na „CCC” Czyli Cena Czyni Cuda – potoczne stwierdzenie przecież ubezpieczam kogoś, a nie siebie …. już tak nie jest !!

2) cena polisy to jeden z czynników ,który powinien decydować o wyborze polisy OC, ale nie jedyny !

3) warto zwrócić uwagę na możliwe darmowe rozszerzenia  OC  w danym TU , dodawane do polis np.holowanie pojazdu po stłuczce z Naszej winy, ok jechałem autem wjechałem w inne i co  poszkodowany ma wszystko pokryte z OC, a Ja jeżeli nie mam AC lub assistance mogę mieć duży problem . Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest dodawanie klientom darmowego holowania po szkodzie mini assistance masz taką opcję w polisie ?

ok zapłaciłem za OC 500 zł , w innym TU propozycja 580 zł ,a w tym mini assistance czyli miałem holowanie do 100 km od miejsca zdarzenia, laweta koszt około 1,8zł za kilometr + załadunek auta 80 zł + rozładunek auta 80 zł = 340 netto /brutto ? mając droższą polisę nic nie płacisz warto ??

4) Nie chce AC lub nie mogę kupić ,warto dopytać w TU o co można rozszerzyć OC np. assistance opony 5 – 9 zł i wymiana koła już pod domem, assistance akumulator awaryjne odpalanie np. 10 zł ile razyzdarzyło Ci się dzwonić po rodzinie i znajomych zawsze mogli lub mieli czas Ci pomóc ?holowanie 2

5) BLS – Bezpośrednia Likwidacja Szkód, nie jest to idealne rozwiązanie ale jest to coś, dzięki czemu idzie ku lepszemu dla klientów ,szerzej o tej kwestii  https://www.jaksiedobrzeubezpieczyc.pl/bls-bezposrednia-likwidacja-szkod-z-oc-sprawcy-u-mojego-ubezpieczyciela

6) Opcja rozszerzenia o ochronę zniżek , w razie szkody nie tracisz wypracowanych zniżek. Może warto ?

7) Wolisz kontakt z infolinią czy agentem, który/a podpowie jakie opcje są dostępne ,ani jeden ani drugi kanał zakupu polisy nie jest zły ale ceny mogą się już różnić .Może warto porównać ?

8) Mając inne ubezpieczenia w danym TU można liczyć na dodatkowe zniżki sprawdźcie sami…

9) Płacę więcej niż inni , tyle ile TU na rynku tyle różnych algorytmów wyliczania składki, nie można się porównywać z innymi znajomymi czy członkami rodziny bo na finalną cena polisy składa się z co najmniej 13 czynników ,które opisze w następnym wpisie

10) Odpowiedz sobie SAM/SAMA czy płacąc najniższą składkę za OC bez żadnych rozszerzeń faktycznie wybierasz najlepszą ofertę dopasowaną do swoich potrzeb ( Staram się obalić mit, nie ubezpieczasz już tylko poszkodowanego możesz też zabezpieczyć siebie ) .

Świadomie porównujcie i wybierajcie ofertę ,która najbardziej odpowiada waszym potrzebom 🙂

Proszę o wasze komentarze i pytania, chętnie odpowiem